HomeMade

Pełna wersja: Warsztaty QRP 2012 - ZJAZD TECHNICZNY - SP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Na stronie Klubu SP7KYL znalazłem informację:
Cytat:W roku ubiegłym odbyły się piąte Warsztaty QRP (trzykrotnie w Burzeninie). Z roku na rok frekwencja rosła, a ostatnie Warsztaty dobitnie ujawniły potrzebę ludzi. W związku z tym podjęta została trudna i bolesna decyzja - nie będzie już kontynuowana forma "Warsztatów QRP". Propagowanie QRP będzie odbywało się przy okazji innych zjazdów i spotkań w mniejszym gronie. Ponieważ atmosfera spotkań, dobre położenie geograficzne, wystarczające zaplecze socjalne ośrodka oraz całe mnóstwo zapytań "o kolejny Burzenin" spowodowało, że podejmuję próbę zawiązania grupy organizacyjnej - "ZJAZD TECHNICZNY - SP". Formuła "Zjazdu Technicznego-SP" byłaby podobna w części do Warsztatów QRP, jednak tematycznie w szerszym zakresie. Planowane są wykłady techniczne, prezentowanie nowych i starych technologii, a przede wszystkim konstrukcji home made... i oczywiście minigiełda. Więcej informacji za miesiąc. 73! vy Krzysztof SQ7IQA
Bardzo ważna i potrzebna inicjatywa. Zatem czekamy na szczegóły... w czym mogę pomóc? I do zobaczenia!
(24-05-2012 17:44)SP6LTP napisał(a): [ -> ]Na stronie Klubu SP7KYL znalazłem informację:
Cytat:W roku ubiegłym odbyły się piąte Warsztaty QRP (trzykrotnie w Burzeninie). Z roku na rok frekwencja rosła, a ostatnie Warsztaty dobitnie ujawniły potrzebę ludzi. W związku z tym podjęta została trudna i bolesna decyzja - nie będzie już kontynuowana forma "Warsztatów QRP". Propagowanie QRP będzie odbywało się przy okazji innych zjazdów i spotkań w mniejszym gronie. Ponieważ atmosfera spotkań, dobre położenie geograficzne, wystarczające zaplecze socjalne ośrodka oraz całe mnóstwo zapytań "o kolejny Burzenin" spowodowało, że podejmuję próbę zawiązania grupy organizacyjnej - "ZJAZD TECHNICZNY - SP". Formuła "Zjazdu Technicznego-SP" byłaby podobna w części do Warsztatów QRP, jednak tematycznie w szerszym zakresie. Planowane są wykłady techniczne, prezentowanie nowych i starych technologii, a przede wszystkim konstrukcji home made... i oczywiście minigiełda. Więcej informacji za miesiąc. 73! vy Krzysztof SQ7IQA

Czy ktoś mógłby mi to przetłumaczyć?
To znaczy co - bolesna decyzja o niekontynuowaniu spowodowana była za małym, za dużym zainteresowaniem?
"Inne zjazdy i spotkania w mniejszym gronie" wskazywałyby na zbyt małe zainteresowanie "warsztatami QRP".

Rozumiem, że ten zjazd techniczny to by miało być coś na podobieństwo "HAM Radio Friedrichshafen", ale w mniejszej skali.
Nie to ma być zjazd typowo techniczny ale nie tylko poświęcony małym mocom.
Cytat z wątku o Husarku:

(18-08-2012 2:30)SP9MRN napisał(a): [ -> ]A tak na marginesie - Adam FCS, Józiu HVW i reszta będziecie w Burzeninie? Może jakiś wykład? PW

Skoro zostałem "wywołany do odpowiedzi" to odpowiem tak:
nie wiem jak inni Koledzy ale ja nie wybieram się na zjazd do Burzenina, pisałem już o tym w wątku o syntezie SPHM DDS. Trzy godzinny wykład na temat sterownika syntezy był w lipcu na PW, kolejny jest zaplanowany na październik.

A tak na marginesie to:
- szkoda, że pomysłodawcy (organizatorzy ???) zjazdu nie poddali pod szeroką dyskusję oczekiwań środowiska pod kątem nowej formuły warsztatów;
- szkoda, że organizator nie zamieścił na naszym forum oficjalnej informacji o zjeździe i nie zaprosił czytelników forum do aktywnego uczestnictwa;
- po zapoznaniu się z programem i zasadami uczestnictwa w zjeździe odniosłem wrażenie, że to spotkanie o charakterze klubowym.
Ja jako przedstawiciel tej "RESZTY" użytkowników forum SP-HM, także nie wybieram się do Burzenina. Zaprezentowany program zjazdu moim zdaniem niewiele ma wspólnego z amatorskim HomeMade. Prezentacja DSTAR to przecież bardziej działanie komercyjne, niż promowanie amatorskiej budowy takiego urządzenia. Podobnie z MAXem, to namawianie na jego zakup, a nie prezentacja jak go w domu zbudować. Radiovideografia też mnie nie interesuje. Więc co interesującego będzie dla takich dłubaczy jak ja? Będzie wystawa sprzętu amatorskiego, ale Piligraima już znam, wiec po raz 3 nie będę go oglądał. A dla kogo jest wzmacniacz KF 2 kW. Licencja na to nie pozwala, a eksperymenty z tak drogimi tranzystorami nie są na kieszeń przeciętnego amatora. To chyba tylko taka ciekawostka techniczna.
Drugim dla mnie zaskoczeniem było wprowadzenie systemu przepustek/zaproszeń na otwartą dla wszystkich imprezę. Warsztaty QRP odbywały się bez takiego wątpliwego udogodnienia i wszystko było OK.
Szkoda, że zabraknie na Zjeździe właśnie Was. Adam, Zdzisław, moglibyście bardzo dużo ciekawych, mądrych i pożytecznych rzeczy przedstawić szerokiemu gronu Kolegów. No ale, skoro taka jest Wasza decyzja, to wypada ją uszanować. Zdzisław, myślę że formuła Zjazdu nie ograniczy się jedynie do tego co napisałeś. Wówczas sam byłbym bardzo rozczarowany. Osobiście Zjazd traktuję jako (w pewnym sensie, bo dopuszczam słuszne skądinąd wyjście poza tematykę wyłącznie QRP) kontynuację Warsztatów QRP. To były piękne imprezy, na których bywałem przez ostatnie cztery lata. Postaram się być znowu. Co się zaś tyczy przepustek, to chyba chodzi jedynie o miejsca parkingowe dla samochodów na terenie ośrodka. Jak wiadomo, nawet największy teren nie jest z gumy i może pomieścić jedynie ograniczoną liczbę pojazdów. Rozumiem, że decyduje kolejność zgłoszeń i ci którzy nie "załapią" się przepustkę, będą musieli parkować poza bramą ośrodka. Widocznie organizatorzy spodziewają się sporej frekwencji. Nawet by mi przez myśl nie przeszło, że ktoś może być tu faworyzowany lub dyskryminowany czy stygmatyzowany jakimiś biletami wjazdu. Raczej wszyscy są jak najbardziej mile widziani. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Tutejsze Forum skupia bardzo dużą rzeszę krótkofalowców i sympatyków naszego pięknego hobby. Zaawansowanych konstruktorów, początkujących i tych co się interesują, ale jedynie "kibicują" osiągnięciom technicznym innych. To prawda, że organizatorzy Zjazdu Technicznego mogli zamieścić tu stosowną informację. Szkoda że tego nie zrobili. Nie mi oceniać, czemu tak się nie stało. Nie znam się na "polityce" i mało mnie ona interesuje. Jest mi po drodze z każdym, choć odrobinę sympatycznym człowiekiem, który podobnie jak ja, znajduje przyjemność w krótkofalarstwie i radiotechnice. Właśnie dlatego jestem członkiem tego Forum, a przy okazji wybieram się na Zjazd.

Z radiowym pozdrowieniem,
Robert SP3RAF
Koledzy Smile

Nikt mnie nie zaprosił na Zjazd Techniczny SP... Mimo tego pojadę do Burzenina w tym roku Wink Big Grin Tongue

Chociażby po to, aby spotkać się z takimi entuzjastami jak ja, co to od kilku lat są na początku radiotechnicznej drogi Smile

Z pozdrowieniami i ukłonami
Robert SQ5STZ
Przejrzałem program zjazdu i według mnie nie bardzo różni się od poprzednich. Dlaczego tu trzeba zdefiniować po co się jedzie na zjazd wątpię, żeby Koledzy, którzy publicznie deklarują tutaj, że nie jadą jechali na prezentacje o tym jak zbudować urządzenie np: typu Libra no chyba, że coś się zmieniło. Co do pokazywanych urządzeń to zawsze były niespodzianki. Nie jadą też na warsztaty by sklecić coś QRP typu bo przecież ich to nie interesuje. Jedzie się po to by pojechać i porozmawiać w gronie Kolegów o podobnych zainteresowaniach. Przyjęta forma pomiarowni jest według mnie lepsza niż wcześniejsze bo pozwala uruchamiać własne urządzenia a nie "zorganizowane" przez organizatorów, można skalibrować też własne przyrządy. Co do tzw "zaproszeń" Zdzisławie to proszę przeczytaj dokładniej bo z tego co piszesz nie zrozumiałeś wcale czego dotyczy nie rozumiem też zupełnie Twoich "wycieczek" w stronę Jarka SP3SWJ, byłeś kiedykolwiek na jego pokazie? Z tego co piszesz to wiem na 100 procent, że nie Jarek zawsze pokazuje jak się mierzy a czego użyjesz to Twoja sprawa.
[attachment=5741]
Witam
W załączniku program spotkania w Burzeninie ażeby koledzy wiedzieli o czym dyskutują.
VY 73 Roman SP5AQT
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie