HomeMade

Pełna wersja: TRX z AD831
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam wszystkich,
Ostatnio zainteresowałem się konstrukcjami mieszaczy z użyciem układu AD831.
Czy znacie jakieś fajne przykłady rozwiązań z użyciem tego układu i ewentualnie co o nich sądzicie. Układ jest podobno dobrą (i lepszą parametrycznie) alternatywą do popularnego ale nieprodukowanego SA602/612. Pozdrawiam.
Cześć,
Dzięki za linki, kiedyś też się na niego natknąłem. Dziwi mnie fakt, że mało kto robi kostrukcje na tym układzie. Czy jest on zbyt stary? Podobno ma dobre IP i lepszy jest od SA602.
tego układu nie da się porównać do ne602 bo biję go na głowę ;-)
jeszcze jeden trx na nim
z Kolegów w SP trx na tym scalaku przerobiony DC7 ma SP7OGR
Ja na AD831 wykonałem produkt-detektor do CDG2000. Potwierdzam jego dobre parametry. Te układy zastosował w swoim TRX SQ9APN. IP3 tego układu to ok 23dBm, sygnał z generatora ma poziom -10dBm. IP3 zależnie od zastosowania możemy regulować prądem mieszacza (wyprowadzona noga do regulacji). Układ posiada wbudowany wzmacniacz o oporności wejścia 50 Om. Na 2 szt takich układów można zbudować wyczynową wersję ANTKA. W załączeniu dosyć kiepski schemat jako przykład takiego radia
link do niego http://lea.hamradio.si/~s57nan/ham_radio...b_80m.html
Mógłbyś Zdzisławie wyjaśnić na czym polega kiepskość tego schematu bo ja Sandiego znam i uważam go za dobrego elektronika. Mam nawet dostęp do jego układów nie publikowanych na stronie.
On jest kiepski graficznie, nic poza jakością rysunku nie miałem na myśli.
Ok ;-)
I'm have version of RX with using AD831 in 1-st mixer (up-conversion scheme) - this mixer prodice more intermoduation prodicts, then passive ADE-1 (with 10 dBm LO level). Do not use this chip as 1-st mixer (except very portable constructions).
Tnx Genadi.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie