HomeMade

Pełna wersja: komu bije dzwon
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Prawie miesiąc temu utworzyłem tu wątek w którym prosiłem o dokonanie drobnej zmiany formy graficznej forum. Chodziło o to żeby usunąć definicję "minimalnej szerokości" okna, bo mając wąski ekran nie jestem w stanie poprawnie oglądać / czytać forum.
Przez cały ten miesiąc zarejestrowanych było około 200 odwiedzin mojego wątku (z tego co pamiętam).
Ale żaden z Panów Administratorów nie poczuł się odpowiedzialny żeby mi pomóc.
Wreszcie dzisiaj stwierdziłem że mój wątek został po prostu skasowany. Bez żadnej odpowiedzi, bez poinformowania mnie i bez naprawienia problemu.
Muszę powiedzieć że z taką pogardą dla użytkownika jeszcze się do tej pory na żadnym forum nie spotkałem.
Najwyraźniej wątek SQ8Z niczego Panów Administratorów nie nauczył.
Witam
Nie bardzo rozumiem co to znaczy "wąski ekran".
Proszę kolego podać jaki typ monitora kolega posiada i jaka jest ustawiona rozdzielczość monitora.
VY 73 Roman SP5AQT.
Prawdopodobnie bym nie wtrącał się w ten wątek, gdyby nie ostatnie zdanie, które napisałęś. Dotychczas nie wypowiadałęm się, odnośnie sprawy SQ8Z. Chociaż może powinienem uzasadnić swój głos na nie dla administratorów. Dla mnie to jest zdumiewające co zrobili. Powiem tak. Czytając forum w sprawie chyba NWT7, jeszcze byłem praktycznie początkującym użytkownikiem tego forum, zauważyłem, że jakiś gość pisze, wypowiada się normalnie, zwyczajnie. Bez nawijania bawełny dzieli się swoją wiedzą. Przypomniało mi to podobną sytuację kiedyś gdy odwiedziłem elektrodę w poszukiwaniu informacji jak zbudować lampę błyskową. I tam znalazłem faceta, który podobnie jak Krzysiu , z jednakową łatwością dzielił się swoją wiedzą, zgromadzoną pewnie z 30 lat. Ponadto byłem niezwykle przyjemnie zaskoczony, gdy zadawałem pytania Krzysztofowi, szybkość odpowiedzi była zaskakująca. Ten facet chyba nigdy nie śpi.... Jak można coś podobnego zrobić i za co? Za ogonki? W znakach? Za bezpośredniość w w wypowiedzi? Dlamnie Krzysztof jest wzorem postępowania właśnie w takim miejscu jakim jest forum internetowe. Dziękuję administratorom, że stworzyli to forum. Ale pewnych zachowań niestety nie rozumiem. Tak sobie myślę, gdybym był twórcą takiego forum, to bym cholernie się cieszył z tego, że się udało i ze wszech miar starałbym się tego nie zepsuć... Przepraszam JaHo, że generalnie skupiłem się na wątku SQ8Z, ale myślę sobie, że praktycznie dotyczy to i ciebie.
Załączam trzy kawałki okna zrobione dla szerokości 800 pixeli - nie ma możliwości zobaczenia niczego co znajduje się na "ciemno-szarym" kawałku (po prawej stronie okna - wydaje mi się że chodzi o wszystko co ma być wyświetlone pomiędzy pixelami 800 i 970).
Rozwiązanie jest proste.
W pliku "cache/themes/theme4/global.css":
view-source:http://sp-hm.pl/cache/themes/theme4/global.css
wystarczy usunąć wpis:
min-width: 970px;
oraz zmienić wpis:
width: 85%;
na:
width: 100%;
Po takich zmianach forum zostanie wyświetlone poprawnie na jakiejkolwiek szerokości i co więcej, wykorzystana zostanie pełna szerokość aktualnie dostępnego okna.
Nie pamiętam niestety czy miesiąc temu proponowałem jeszcze jakieś zmiany - to co powyżej znalazłem dzisiaj ponownie na szybko.

Przykro mi ale nie jestem w stanie dołączyć przygotowanych obrazków. Nie wiem jak inni to robią ale u mnie nie potrafię znaleźć żadnej opcji dodania załącznika.
Witam
Odpowiedź na moje pytanie do kolegi JaHO założyciela tego wątku jest nie na temat. Zadałem konkretne pytanie.
Roman SP5AQT.
Witaj, nie zalaczysz zadnego pliku w tym watku, poniewaz nie ma tu takiej opcji ;-).
Twoja prosbe i pomysl dokonania drobnej poprawki w kwestii "szerokosci okna" popieram.
Przy okazji... dzieki za mile slowa, ale ... koledzy dajmy juz spokoj ..."mojej sprawie".
Nadal cierpliwie czekam na to ze admini i wlasciciele "wypracuja" wspolna i rzetelna odpowiedz i doczekam sie wyjasnienia no choby jakiegokolwiek kontaktu.
Mysle ze lepiej jest rozwiazywac , nawet drobiazgi na drodze PW a nie zasmiecac forum... moje drobne i zyczliwe uwagi skierowane do adminow na PW , nie zmieniaja niczego i nie naprwiaja drobnych istniejacych na forum bledow,, a pisanie na public ... hmmm ryzykowne bo owszem blad naprawi, ale burzy krew ambitnemu adminowi... wiec dla swietego spokoju....
dajmy spokoj
pozdrawiam
Krzysztof SQ8Z
W swojej odpowiedzi napisałem jasno że mówię o szerokości okna przeglądarki 800 pixeli - "wąski ekran" to mniej niż 970 pixeli, np. dowolne urządzenie które ma sprzętowo jedynie 600 / 640 / 768 / 800 pixeli szerokości - w tym np. standardowe popularne monitory komputerowe 768x1024 albo 800x1280 pracujące w trybie "portrait".
Chciałbym jednak zwrócić uwagę że tak naprawdę nie chodzi o maksymalną sprzętową szerokość ekranu ale o aktualną szerokość okna przeglądarki której używa przglądający forum - tzn. uzytkownik nie powinien być "zmuszany" do oglądania forum wyłącznie w trybie pełnoekranowym.
Myślę że prosty test problemu może zrobić każdy ... otworzyć nowe "całkiem puste" okno w przeglądarce (używam Firefox'a i tak naprawdę nie wiem czy inne przeglądarki zachowują się tak samo), następnie zmienić szerokość tego okna na cokolwiek pomiędzy 600 i 800 pixeli (wysokość jest nieistotna), a następnie odwiedzić stronę "sp-hm.pl". Im węższe będzie okno tym większa część zawartości forum będzie "niedostępna" (pojawi się tylko "ciemno-szare" pole po prawej stronie okna).
Można jeszcze skorzystać z opcji "Ctrl" + "-" na klawiaturze numerycznej.
Duże dzięki za typ ... nie wpadłem na to ... faktycznie, jak mocno zmniejszę zoom przez "Ctrl -" to widzę całość nawet jak szerokość okna jest 800 pixeli. Ale to nie jest raczej opcja dla każdego ani na dłuższe użytkowanie - czcionka jest naprawdę mała i treść jest już kiepsko czytelna.
Jeśli ktoś to wypróbował, to dla porządku warto dodać że powiększyć zoom można poprzez "Ctrl +" (albo "Ctrl =") a przywrócić domyślny zoom poprzez "Ctrl 0".
Przekierowanie