HomeMade

Pełna wersja: tranzystor SMD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Tranzystor w obudowie SOT23 ma oznaczenie 42W - czy ktoś z kolegów może wie co to za tranzystor?
Net przekopałem - lecz nie znalazłem odpowiedzi.

Vy 73 Piotr
A skąd wiesz że to tranzystor? 42 w kodach mają też diody BAT54AW. Mimo iż jest tam jedna dioda to są 3 wyprowadzenia.
OK, już wyjasniam. Ma to być J112 - N-FET i tak się zachowuje. Jedynym problemem jest, że katalogowo ma mieć 50 om złącze źródło dren a w rzeczywistości ma 28 om. W tranzystorze J112 w normalnej obudowie TO jest tyle ile ma być i w układzie zachowuje się prawidłowo, zaś ten niby smd nie. Zastanawiam się co mi sprzedali zamalowankę.
Z malowanką możesz mieć rację gdyż 42W to oznaczenie dla produktu z Chin.
Dzięki za zainteresowanie tematem. Wygląda to na nieudany j111... No to mam problem skąd zdobyć materiał porównawczy SMD. Ale żeby TME też malowało? Nigdy nie miałem złych doświadczeń z nimi, nawet w ewentualnych reklamacjach byli naprawdę na poziomie...
(04-04-2012 19:14)SP9SNC napisał(a): [ -> ]Ale żeby TME też malowało? Nigdy nie miałem złych doświadczeń z nimi, nawet w ewentualnych reklamacjach byli naprawdę na poziomie...
Smile Oni nie malują tylko takie kupują i sprzedają dalej. Wink Albo wierzą w wysoką jakość produktów z Chin albo pragnienie zarobienia kolejnych kilku złotych jest dla nich ważniejsze niż renoma.
Sam się naciąłem na ich "końcówkach mocy" : 2SC1969, 2SC 2166, i jakieś których nie pamiętam - zamienniki Mitsubishi produkowane przez firmę "PMC" - ja to odszyfrowałem jako "Popaprana Malowanka Chińska"
Dobre wieści!! Wlutowałem w układ TE Z TME i zadziałały. Niezbadane są drogi elektronów Wink
W danych katalogowych napisano, że rezystancja otwartego kanału nie przekracza 50 omów więc Twoje tranzystory są jak najbardziej OK.
Przekierowanie