HomeMade

Pełna wersja: Zewnętrzna gałka strojenia do FT-817 na AS5040
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Sama płytka z procesorem i wyświetlaczem TFT to drobiazg, jest pełno różnych gotowców do zaadoptowania. Najbardziej pracochłonne będzie jak zwykle oprogramowania.
Zbyszek, tak się składa że w drugim etapie prac nad syntezą do Husara będę chciał oprogramować obsługę CAT-a zgodną z jakimś popularnym radiem. Możliwości mojego panela można zobaczyć w wątku o syntezie. Nie zastanawiałem się jeszcze nad typem radia ale może to być np. rodzina FT.
Być może w sieci są jakieś kody w C do wykorzystania, trzeba poszukać i zobaczyć co jest gotowe. Ten fragment można poćwiczyć na komputerze a po udanych testach przenieść na procesor.

Do obsługi CAT-a możliwości rodziny Xmega są zupełnie wystarczające, w końcu to tylko obsługa kanału szeregowego. Ja wybrałem Xmegę dlatego, że znam stare AVR-y i łatwiej było mi z marszu przestawić się na procesory Xmega.
Adam, widziałem wątek i o Husarze i o syntezie i tylko pozostaje mi pozazdrościć Ci czasu i umiejętności.
Myślę, że trochę kodów w C do obsługi front panela może będzie można wykorzystać z projektu sdr-cube (http://www.sdr-cube.com/#SOFTWARE).
Myślałem o XMega bo ceny spadają, możliwości ma z zapasem niemal do wszystkiego i o wzorce oprogramowania powinno nie być trudno.
A rodzina trx-ów FT-8xx jest chyba bardziej popularna niż się wydaje, a do tego możliwości CATa do tej rodziny są całkiem duże.
jak ktos nie ma czasu na lutowanie - może użyć gotowca Display 3000 zintegrowanego z prockiem :-)

İmage

można u nich kupic kompilatory a w zestawie gotowe fragmenty do obsługi hardware :-)
Jarek, wygląda to faktycznie fajnie.
Wyświetlacz trochę mały, ale cena porównywalna ze zrobieniem takiego modułu samodzielnie, tylko nie trzeba nic robić a masz gotowca. Spróbuje jeszcze trochę poczytać i więcej zrozumieć w tym obcym języku...
Stron: 1 2
Przekierowanie