HomeMade

Pełna wersja: Radiostacja-osobny nadajnik i odbiornik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na mojej stronie
http://sp2gow.googlepages.com/qrpsp2gow
zamieściłem schemat nadajnika oraz układu N/O, który używałem w imprezie QRP MAS w 2008r.
Ja korzystałem z układu z "konstrukcji dla Początkujących"
Kol. Andrzeju !
Bardzo dziękuję za obydwa nadajniki a zwłaszcza udostępnienie swojego projektu (oraz opracowanie materiału - piękny rękopis)..........!!!

Zamierzam rozpocząć kompletowanie elementów i spróbuję powielić obydwa rozwiązania.

Do udziału w imprezach MAS planuję przygotować (z czasem) urządzenia właśnie wg przedstawionej przez Ciebie koncepcji osobnego TXa i dobrego RXa, (chociaż z zainteresowaniem będę śledził także TRXy MAS, aczkolwiek rzeczywiście trudno mi sobie wyobrazić odpowiednio dobry RX (TRX) spełniający jednocześnie założenia MAS).

Vy 72!
Kol. Andrzeju !

Czy w Twoim TXie jako dławiki (L1, L2, L3, L4 =47uH i L5=22uH) można zastosować gotowe miniaturowe dławiki osiowe (47uH I=285mA i 22uH I=205mA) czy lepiej je wykonać (ew.jak ?)
http://www.allegro.pl/item672976790_dlaw...25szt.html

Vy 72!
Takie właśnie dławiki znalazły zastosowanie w moim nadajniku. Nie napisałem tego po polsku, ponieważ ten schemat wysłałem do organizatora sesji. Dopiszę ważne informacje pod schematem na stronie www.
Napisałeś Jurku, że masz duże zakłócenia w miejscu zamieszkania. Jeśli jest to blok mieszkalny, to rzeczywiście jest to wielki problem. Ja mieszkam w domu jednorodzinnym i też przez jakis czas miałem duży poziom zakłóceń. Podejrzewałem, że pochodzą one z sąsiedztwa, gdyż kilka lat temu wykonałem próbę, wykręcając w domu wszystkie bezpieczniki sieciowe. Zasilanie do TRX-a było z akumulatora i te zakłócenia dalej występowały. W styczniu tego roku ponowiłem próbę
i okazało się, że zakłócenia były niewielkie. Wkręcając kolejnoo bezpieczniki, znalałem miejsca w domu, z których pochodziły zakłócenia.
Największe pochodziły ze świetlnej instalacji choinkowej. Inne emitował komputer na Stby zainstalowany w odległej stronie domu jak też żarówki energooszczędne. Po wyeliminowaniu tych zakłóceń, mam nieznaczne tło szumowe.
Andrzeju !

Dławiki zamówiłem ale po inne elementy już dzisiaj nie pojadę i zaczekam z zakupami aż umieścisz swoje uwagi na stronie.

Vy 72!
Na mojej stronie
http://sp2gow.googlepages.com/qrpsp2gow

zamieściłem dodatkowe schematy /skany z CQDL. Ponieważ nie mam pewności, czy jest to zgodnie z prawami autorskimi, materiał ten pozostanie na krótko na stronie, tak by zainteresowani mogli na to zerknąć i ew. skopiować na własny użytek.
(13-07-2009 18:48)SP2GOW napisał(a): [ -> ]Na mojej stronie
http://sp2gow.googlepages.com/qrpsp2gow

zamieściłem dodatkowe schematy /skany z CQDL. Ponieważ nie mam pewności, czy jest to zgodnie z prawami autorskimi, materiał ten pozostanie na krótko na stronie, tak by zainteresowani mogli na to zerknąć i ew. skopiować na własny użytek.

Ciekawe uklady - dziekuje.
Mam pytanie - co rozumiesz przez "bardzo selektywna skrzynka antenowa" ?

73! Artur sp2qca
Np. na 80M, po przejściu z CW na SSB trzeba skrzynkę dostroić do nowej częstotliwości.
Fajny temat świetnie opisany, zwłaszcza że robię coś podobnego, ale trochę co innego.
Mianowicie dobudowuję prosty jednolampowy nadajnik CW sterowany kwarcem do mojego odbiornika. W nadajniku będzie sterownik taki jak w książce Pana Chojnackiego.... Z tym że u mnie tranzystor T2 będzie bezpośrednio kluczował nadajnik (mam nadzieję że przez to będzie ładniejszy ton) a przekaźnik

MT6 będzie: 1 para styków będzie przełączać wejście antenowe Nad/Odb
2 para będzie załączać napięcie anodowe do nadajnika
3 para będzie zwierać wejście odbiornika do masy.

Trochę to prymitywne, ale myślę że będzie działać Smile
Przekierowanie