HomeMade

Pełna wersja: Skrzynka antenowa domowej roboty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Witam,
Co do płytki to ja drukowałem tę od DL5MGD , zainstalowałem program Target i w nim jest skalowanie do wydruku oraz wydruk poszczególnych warstw.
CO do mocy to ja używałem 100w , strojenie na mniejszej mocy aby automatyka radia nie wprowadzała zamętu ATU.Typ przekaźników mam trochę inny - taki jakie były u nas dostępne.
Pozdrawiam
Andrzej

aha a6818 był ostatnio w firmie UNIPROD - http://www.uniprod.com.pl/
Dziękuję Andrzeju za rozjaśnienie moich dylematów, miałbym ochotę wykonać taką skrzyneczkę. Czy mógłbyś napisać co sprawia największą trudność podczas budowy tego urządzenia, z jakimi antenami testowałeś to ATU, co Ci się w niej podoba a co mogłoby być zrobione lepiej, może robiłeś jakieś porównanie z fabryczną skrzynką. Pytam o tak wiele spraw bo zależy mi na praktycznym urządzeniu do codziennej pracy. 73 Marek
Testowałem z dipolami , deltą oraz Butternut HF9V. Działa bardzo dobrze . Najtrudniej zrobić druk bo trzeba obydwie strony "zsynchronizować" no i skompletowanie elementów było kłopotliwe ale w tej chwili chyba już można wszystko znaleźć.
Pozdrawiam
Andrzej
PCB policzyłem w http://www.prototypy.com/ Przy zamówieniu 10szt wyszło mi około 100zł /szt. Można to prasować, żaden problem tez "pometalizowac " otwory. Łatwiej chyba zebrać grupę chętnych i zlecić taką robotę profesjonalistom .
Brak płytki to często duże utrudnienie, domowe wykonanie druku dwustronnego na początek też wydaje się nie takie łatwe no i trzeba potem to gdzieś powiercić. Już widzę minę mojej XYL na widok wiertarki w "salonie". Kolejny problem to układ A6818, są problemy z wykonaniem w obudowie DIL40, Kolega Andrzej zastosował jakąś redukcję.
Czy takie redukcje DIL40 na PLCC44 są do kupienia czy też trzeba je wyprasować?
Witam

Wiecie co jeśli chodzi o ten układ to trzeba by było sprawdzić czy istniej jakiś układ 100% odpowiednik, bo patrzyłem w papiery i nie jest to coś nadzwyczajnego.

Postaram się temat obadać.

Pozdrawiam

Andrzej
Odnośnie tego układu temat obadałem i powiem szczerze nie udało mi się znaleźć jakiego odpowiednika. Są też podane zamienniki w specyfikacji producenta do tego układu jednak też nie łatwo osiągalne. No ale producent je produkuje czyli nie powinno być większego problemu ze zdobyciem oryginału.
Pozdrawiam

Andrzej
Moja redukcja a6818 była prasowana , ale pod linkiem który podałem wcześniej firma uniprod ostatnio sprzedawała w obudowie DIL40.
Dzwoniłem do Uniprod..nie maja i nie są w stanie tego ściągnąć ;/
Lista zamienników:
A6818
SN75518
UCN5818
...Q5818
Huh
(15-07-2009 23:29)sq4ctk napisał(a): [ -> ]PCB policzyłem w http://www.prototypy.com/ Przy zamówieniu 10szt wyszło mi około 100zł /szt. Można to prasować, żaden problem tez "pometalizowac " otwory. Łatwiej chyba zebrać grupę chętnych i zlecić taką robotę profesjonalistom .

Witam,

proponuję wejść na http://www.drukowane.pl

Jest spora szansa, że tam zrobią płytki dużo taniej. Na stronie jest kalkulator i można sobie wyliczyć koszt pcb.

73! Robert SP3RAF
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie